תשפ"ב: נתוני שיעורי הזכאות לבגרות בנהריה ממשיכים להיות מעל הממוצע הארצי


דוח משרד החינוך בנוגע לשיעור הזכאות לבגרות בישראל בשנת הלימודים תשפ"ב פורסם השבוע וממנו עולה, כי אחוזי הזכאים לבגרות בעיר נהריה גבוהים מהממוצע הארצי. גם מספר התלמידים הממוצע בכיתות החינוך העל-יסודי נמוך מהנתון הארצי

משרד החינוך פרסם כמדי שנה את נתוני הזכאות לבגרות בבתי הספר העל-יסודיים בכל רחבי הארץ.

מהנתונים עולה כי אחוז הזכאות הכללי לבגרות בעיר נהריה גבוה ב-2.4% מהאחוז הממוצע הארצי.

מה לגבי הצפיפות בכיתות? העבודה שנעשית בתחום מראה תוצאות- מספר התלמידים הממוצע בכיתות החינוך העל יסודי בעיר ממשיך בירידה, הוא עומד על 26.8 ילדים בכיתה בעוד הממוצע הארצי עומד על 27.1.

הנתונים השנה מראים ירידה של 2 אחוזים מהשנה שלפניה, אבל יש לזה כמה סיבות, ביניהן: חזרת הילדים לשגרה (המבורכת) אחרי תקופת הקורונה המאתגרת וגם סיום ההתקשרות עם רשת עמל שסיימה את פעילותה בעיר אחרי עשרות שנים ממש שניה לפני כניסתה של רשת אורט לפעילות בבתי הספר העל יסודיים בעיר בתחילת תשפ"ג.

בבחינת הדוחות הבית ספריים עולים כמה נתונים מעניינים. בבי"ס שחקים, אחוז הזכאים לבגרות הינו 87.4%!, מדובר ב-11.5% מעל הממוצע הארצי שעומד על 75.9%, בנוסף, 85.4% מהבוגרים בשחקים סיימו עם זכאות להסמכה טכנולוגית.

אולפנת הראל סוגרת את שנת תשפ"ב עם שיפור מהשנה הקודמת ו-90% זכאות לבגרות.

בביה"ס הרב-תחומי למדעים ואומנויות נרשמה עלייה בזכאים לבגרות טכנולוגית שעמדה בשנת תשפ"ב על 75%, שזה 4% יותר מהממוצע הארצי. בנוסף, זו השנה הרביעית שנמשכת העלייה בזכאות להסמכה טכנולוגית המאפשרת לימודי טכנאים והנדסאים (עליה של 28% בארבע שנים).

הישיבה התיכונית 'אביר יעקב' ממשיכה להוביל ברמה הארצית ובקרב המוסדות הדומים לה, עם 91.1 אחוזי זכאות לבגרות.
ב'מח"ט פסגות' נרשמה עלייה משמעותית במספר הזכאים לבגרות! 51.5% זכאות לבגרות, עליה של 9.3 אחוזים משנה שעברה, מהמובילים בישראל ביחס לבתי ספר במסלול מקביל אליו בכל הארץ.

בהנהלת העירייה ציינו, כי גם בשנה הנוכחית ישנו דגש על יישום החזון החינוכי העירוני להעצמת החינוך מגיל הגן ועד לכיתה י"ב כי בנהריה החינוך לפני הכל.

"זוהי הזדמנות נוספת לומר מילה טובה לסגלי בתי-הספר, לתלמידות ולתלמידים ולמינהל החינוך על הובלת התחום, יחד עם כל העוסקים במלאכת הקודש של חינוך ילדי העיר נהריה", ציינו בעירייה.